Zdrowie

Zdrowie

Czy potrzebujemy suplementów żywności ?

Suplement (supplementum – z języka łacińskiego) oznacza dodatek, uzupełnienie. 
Suplementy diety są zatem dodatkami do naszego pożywienia i uzupełnieniem  żywności  w niezbędne składniki mineralne i witaminy. 

Żywność którą spożywamy na co dzień, zawiera coraz mniej składników odżywczych. Rolnicy stosują coraz więcej toksycznych oprysków aby zwiększyć plony.
Wiele owoców i warzyw „dojrzewa” w szklarniach na sztucznych pożywkach lub w magazynach i kontenerach gdzie ich proces „dojrzewania” reguluje się gazem. 
Dlatego nasz pokarm jest coraz gorszej jakości, coraz bardziej pozbawiany składników niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania naszych organizmów.

Te składniki, czyli witaminy i minerały to cegiełki budulcowe ludzkiego ciała. Zawarte w nich substancje są odpowiedzialne za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie organizmu, za właściwą przemianę materii, za kondycję fizyczną i psychiczną, za odpowiedni poziom energii, za ładny wygląd i logiczny umysł.

Suplementacja jest niezbędna i jest to fakt oczywisty. Na temat zasadności stosowania suplementów  powstało wiele publikacji i opracowań.
Naukowcy odkrywają coraz to nowe sposoby na lepszą witalność i długowieczność w oparciu o dietę grup społecznych z różnych zakątków świata.
Wszystko to zmierza do jednego wniosku – dobry pokarm to dobre życie.

Wysokiej jakości pokarmy dojrzewają na słońcu i są nawożone naturalnym nawozem przy stosowaniu minimalnej ilości oprysków chemicznych.
Takich pokarmów jest niewiele, szczególnie w dużych miastach i dużych sieciach handlowych. Dobrą praktyką jest zakup produktów rolnych bezpośrednio od „małych” rolników, którzy nie stosują nagminnie chemikaliów. Są oczywiście produkty żywnościowe  uprawiane i wzrastające w standardach Eko, lecz przeważnie są dużo droższe i nie są dostępne dla każdego.

Suplementacja jest alternatywą i złotym środkiem. Pozwala stosunkowo niewielkim kosztem uzupełniać niedobory składników odżywczych w organiżmie, przy jednoczesnym zapewnieniu producentów że składniki poszczególnych preparatów są pozyskiwane z upraw Eko i poddawane regularnej i rygorystycznej kontroli.

Ponieważ od 20 lat używam suplementów na co dzień, podzielę się wiedzą na temat preparatów które znam, stosuję i o których wiem że maja pozytywny wpływ na organizm i pochodzą ze sprawdzonych żródeł.

Kolagen Naturalny w Kapsułkach i Witamina C

W efekcie wielkiego sukcesu Kolagenu Naturalnego jako kosmetyku do pielęgnacji skóry twarzy oraz reszty ciała powstały kapsułki z liofilizowanym Kolagenem Naturalnym wsparte przez witaminę E oraz kwas mlekowy.